اجاره ابزار و خوبی ها و بدیهای آن

اجاره ابزار و خوبی ها و بدیهای آن


محدود بودن بودجه یا نبود فضای کافی برای نگهداری از ابزار از مهم‌ترین چالش‌هایی است که افراد هنگام خرید ابزار با آن مواجه می‌شوند.

بهترین راه‌حل در این مواقع اجاره ابزار است. برخی از ابزارها به‌ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین اجاره کردن آنها در مقایسه با خریدشان بسیار منطقی‌تر است.

اگر تصمیم به اجاره ابزار دارید، به یاد داشته باشید که این کار دارای مزایا، معایب و خطرات احتمالی مخصوص به خود است. در ادامه سعی می‌کنیم جوانب مثبت و منفی اجاره ابزار را بررسی کنیم.

جوانب مثبت اجاره ‎کردن ابزار

1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

در بسیاری از مواقع افراد تنها یک بار نیاز دارند تا از ابزاری استفاده کنند؛ در این شرایط خرید ابزار به هیچ وجه منطقی نیست و اجاره کردن آن می‌تواند بهترین راهکار باشد.

اجاره ابزار و خوبی ها و بدیهای آن
اجاره ابزار و خوبی ها و بدیهای آن

 

2. استفاده از جدیدترین و باکیفیت‌ترین ابزارها

یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شما در پروژه های مختلف، استفاده از جدیدترین و باکیفیت‌ترین ابزارها است و این کار جز با خرج کردن پول زیاد میسر نمی‌شود. در این شرایط اجاره ابزار می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه‌ها کیفیت پروژه‌های شما را ارتقا دهد.
3. حل مشکل نگهداری از ابزار

آیا شما هم همیشه نگران مهیا کردن محلی مناسب برای نگهداری از ابزارهایتان هستید؟

برای رفع این نگرانی، اجاره ابزار می‌تواند راه حل خوبی برای شما باشد. به این ترتیب شما ابزارهای مورد نیاز خود را اجاره می‌کنید و پس از پایان کارتان بدون دغدغه از نگهداری، آنها را پس می‌دهید.

4. حذف هزینه تعمیر

برای نگهداری از ابزارآلات، باید به طور مرتب هزینه‌های نگهداری از ابزار را پرداخت کنید. این هزینه‌ها با گذشت زمان بیشتر هم می‌شود. به تمامی این موارد، هزینه تعمیر ابزار و تعویض قطعات هم اضافه کنید.

5. مقایسه ابزارها و پیدا کردن بهترین برند

با اجاره کردن محصولی خاص مثلا دریل چکشی از چند برند مختلف و مقایسه آنها در شرایط کار واقعی می‌توانید بهترین برند را انتخاب و سپس برای خرید آن اقدام کنید.

جوانب منفی اجاره کردن ابزار

1. خرابی احتمالی ابزار و پرداخت خسارت

هنگام اجاره کردن ابزار، فرد اجاره کننده مسئول هرگونه خسارت‌ احتمالی و یا خرابی دستگاه است. اگر ابزار اجاره‌ای آسیب ببیند با توجه به میزان خسارت، از اجاره گیرنده هزینه دریافت می‌شود که گاهی تا پرداخت کل هزینه دستگاه هم خواهد بود. پس مراقب باشید برای یک بار استفاده از ابزار اجاره‌ای هزینه خرید کل آن بر عهده‌تان نیفتد.

اجاره ابزار و خوبی ها و بدیهای آن
اجاره ابزار و خوبی ها و بدیهای آن

 

2. موجود نبودن همه ابزارها

سایت‌ها و مراکزی که به ارائه خدمات اجاره ابزار می‌پردازند به احتمال قوی همه ابزارها از برندهای مختلف به خصوص ابزار تخصصی‌تر را در اختیار ندارند. در این صورت مجبور خواهید بود ابزار مورد نیازتان را بخرید.

از کجا ابزار اجاره کنیم؟

شرکت‌ها و سایت‌های بسیاری در جهان و از جمله در ایران به ارائه خدمات می‌پردازند، با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت می‌توانید از این مراکز اطلاع پیدا کنید. فقط از قابل اعتماد بودن آنها پیش از اجاره ابزار اطلاع پیدا کنید.

 

منبع : مجله رونیکس


آسیاابزار

مرکز تخصصی تهیه و توزیع ابزار در سراسر کشور

برچسب‌ها,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه