انواع سم پاش دستی و ایمنی در کار با سمپاش

انواع سم پاش دستی و ایمنی در کار با سمپاش


در بعضی از روزهای سال، به خصوص اوایل فصل تابستان، میزان زاد و ولد و تردد حشرات در منازل به حداکثر میزان ممکن می‌رسد. این افزایش ناگهانی جمعیت حشرات برای هیچ‌کس خوشایند نیست و افراد زیادی را به تکاپو می‌اندازد که برای رهایی از آن‌ها روش‌های مختلفی را امتحان کنند.

به همین منظور برخی از افراد به طور روزمره از انواع اسپری‌های حشره‌کش و سمپاش آماده یا پودر و گچ و دیگر انواع سموم حشره کش استفاده می‌کنند تا بتوانند از شر این موجودات خلاص بشوند؛ اما مواقعی هم پیش می‌آید که این ادوات و سموم پاسخ‌گو نیستند و باید به دنبال راه چاره بهتری بود.

یکی از روش‌های خوب برای از بین بردن حشرات در فصل تابستان استفاده از سموم ترکیبی مایع است که باید به وسیله اسپری‌های سمپاش استعمال بشوند. سمپاش های دستی که در اندازه ها، شکل ها و انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند به کاربر امکان سمپاشی منزل، محیط کار یا … را با سموم دلخواهشان می‌دهند.

مزیت این روش در این است که می‌توان نوع، قدرت و میزان اثربخشی سم مورد استفاده را بسته به میزان و نوع حشرات موجود در محیط انتخاب و تنظیم کرد. از دیگر مزایای این روش می‌توان به این مورد اشاره کرد که استفاده از سموم آماده معمولاً به تکرار روزانه نیاز دارند و موجودات با یک بار سمپاشی از بین نمی‌روند؛ که این کار علاوه بر هزینه‌بر بودن می‌تواند به سلامت کاربر هم آسیب وارد کند؛ اما استفاده از سموم ترکیبی که با سمپاش دستی اسپری می‌شوند، معمولاً به علت انتخاب میزان قدرت و اثربخشی متناسب با حشرات موجود توسط کاربر، نیازی به تکرار روزمره یا هفتگی نداشته و به کاربر این امکان را می‌دهند که با یک بار سمپاشی صحیح از شر موجودات و حشرات موذی خلاص شود.

 

انواع سمپاش دستی

سمپاش های دستی انواع مختلفی دارند و عمده تفاوتشان در ظرفیت، اندازه و نازل‌های پاشش آن‌ها می‌باشد.

به طور مثال ممکن است سم پاشی دارای ظرفیت دو و نیم لیتر باشد یا اینکه ظرفیتی چندین برابری و به اندازه ۲۰ لیتر داشته باشد؛ که مسلماً موارد استفاده و نوع پاشش هر یک از این ابزارآلات با دیگری متفاوت است.

برخی از این سمپاش ها با وجود تفاوت‌های مهمی که از لحاظ ساختاری با امشی پاش ها دارند؛ اما به آن‌ها بی شباهت هم نیستند؛ چرا که عموماً دارای یک مخزن، شیلنگ و نازل می‌باشند. البته در مدل‌های کوچک تر مثل سم پاش های دو و نیم لیتری نازل و ماشه به خود بدنه متصل شده و شیلنگ از ساختار سمپاش حذف شده است.

 

استفاده از سمپاش دستی

اگر فضای مورد سمپاشی فضای کوچکی است و کاربر قصد پاشیدن میزان سم خیلی کمی را دارد بهتر است که از سمپاش دستی دو و نیم لیتری استفاده شود. این نوع سم پاش ها معمولاً از یک مخزن، نازل و ماشه ساخته شده‌اند. در هنگام انتخاب و استفاده از این سمپاش‌ها باید مراقب بود که ابزار مورد نظر دارای پمپ و ماشه مناسب، بدنه‌ای با جنس مرغوب و شیر و ماشه اطمینان (جهت حفاظت از کاربر و سموم) باشد.

اگر فضا کمی بزرگ‌تر (حدود ۱۰ الی ۲۴ متر مربع) یا میزان سم مورد استفاده‌تان کمی بیشتر از این مقدار است کاربر می‌تواند از سمپاش هشت لیتری استفاده کند. سمپاش‌های هشت لیتری عموماً علاوه بر موارد فوق دارای شیلنگ حدوداً یک متری و انعطاف پذیر هم هستند که این تجهیزات به منظور سهولت حمل و همینطور استفاده دقیق و متمرکز تعبیه شده‌اند. اما در مواردی که فضا دارای مساحت زیادی (بیشتر از ۲۴ متر مربع) است کاربر باید از سمپاش ۲۰ لیتری استفاده کند؛ که این مدل سمپاش هم مانند مدل هشت لیتری دارای شیلنگ بلند و نازلی با قابلیت پاشش‌های مختلف می‌باشد.

ایمنی

در نهایت لازم به ذکر است که باید در هنگام سمپاشی از لباس، عینک و ماسک مناسب استفاده شود که میزان تأثیر گذاری سموم بر روی بدن کاربر به حداقل میزان خود برسد.

 

 

انواع سم پاش دستی و ایمنی در کار با سمپاش – منبع : مجله رونیکس


آسیاابزار

مرکز تخصصی تهیه و توزیع ابزار در سراسر کشور

یک دیدگاه برای “انواع سم پاش دستی و ایمنی در کار با سمپاش”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه